Choď na obsah Choď na menu
 


                                                                  Škrečok


škrečok, šedý, piliny

Škrečok džungarský alebo inými názvami škrečok ruský,sibírsky,hodvábny-to sa vám bude hodiť ak by ste si ho chceli zakúpit v chovateľských obchodoch.Tieto škrečky možno chovať v páre...o tom som sa presvedčila z vlastnej skúsenosti :o))).Na zimu menia srsť a prefarbujú sa do biela.Túto zmenu však možno zachytit len ak sa váš miláčik nachádza v chladnejšom prostredí.(ale dúfam že svojho škrečka nedáte cez zimu na balkón, aby ste videli ako sa mu zmení srsť)

Tieto škrečky sú majstrami úniku.Neverili by ste kam všade sa vopchajú.Majú síe  hrubú srsť a tak sa zdá že sa nevojdú do otvoru menšieho než oni sami.Opak je však pravdou ,preto si dávajte na svojho miláčika veľký pozor.

Títo škrečkovia taktiež vynikajú schopnosťou vyškriabať sa všade kde sa to dá - tam kde sa im nešmíka.Ak svojho drobčeka chováte v klietke dobre to viete. Jedno obdobie som našich dvoch škrečulov chovala tiež v klietke , tak viem o čom hovorím.Dostali sa až na strechu pokrytú mriežkov a po nej rúčkovali až kým nespadli-potom som ich dala radšej späť do akvárka.Preto ak máte škrečka v klietke ,postarajte sa aby tam mal dostatok steliva-

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pomoc

(pomoc, 17. 3. 2011 13:16)

dobry den prosim vas pomozte mi mam skrecka ktoremu vypadava srst a teraz neviem co mam robit????!

Škrečok

(Žanetka, 1. 10. 2010 12:08)

Škrečky sú veľmi inteligentné zvieratá. Ja mám doma sírskeho škrečka samčeka Saturna. Je krémovej farbi a je tak naučený že keď naňho zavolám príde. Škrečka by som odporúčala každému dieťaťu je malý nerobí veľkú špinu a je veľmi milí. Už som sa stretla aj s takými prípadmi že týrali škrečka tak že mu zaživa vybrali oči. Prosím netýrajte zvieratá ani škrečky.